Workshop Smart Cities v Hranicích - Jak komunikovat?

10. 09. 2018

Dne 7. 9. 2018 proběhl v Hranicích seminář workshop Smart Cities - Jak komunikovat?  Těžší téma si nedovedete ani představit. Copak naše společnost umí komunikovat? Kdo ví, jak se dá komunikovat na téma Smart Cities? Copak ke komunikaci stačí informace?

Tato novinka zveřejňuje tři prezentace a krátký textový dokument o partcipaci, které byly připraveny pro tento workshop. Ale řekne to vůbec něco někomu? Odborníkům určitě ne. Vždyť oni ví všechno. Naopak se může stát, že někdo v souborech uvidí své texty, své obrázky. Je to možné, vždyť těch informací koluje tolik, že se ani neví, kdo první tu informaci řekl. Předem se tedy všem omlouváme, kdo tento pocit má. Rádi napravíme.

Pravda je, že komunikace je o něčem jiném. Není o CTRL C - CTRL V,  o kopírování textu.  Vše je o lidském příběhu, o lidské důvěře a o předávání energie, že má cenu usilovat o změny, které mají hodnotu. Kde nejsou lidi, kteří touží po změnách, informace, prezentace a komunikace je zbytečná.

A tak jen účastníci workshopu z Hranic tuší, o čem je zkušenost ze 17. století, o čem je film MATRIX a co jsme se naučili v mateřské školce. Nic takového v prezentacích nenajdete. A možná je to dobře. O tom byl také jeden ze závěrů workshopu - zapomněli jsme si hrát, zapomněli jsme na to, že všechny ty prezentace a wordovský soubor je jen taková hra na to, jak jsme moudří, jak umíme vzdělávat. Přitom to nejpodstatnější, co si účastníci z workshopu odnesli, bylo o malém úkolu, na kerý si možná vzpomenou, když se podívají na stránku www.unicov.dobramesta.cz.

V tom je kouzlo komunikace. Jen ti, co byli na semináři mohou tušit, proč ten odkaz na web Uničova zde je. Ostatní se mohou jen domnívat.

P.S.

Ale přeci jen uvádíme komenář  a zdroje ke třem prezentacím:

1. Spokojenost - poděkování patří Davidu Bártovi ze CityOne za snímky o Smart Cities. Každopádně druhá část prezentace vychází z výstavy Spokojení Dánové, kterou nám zapůjčilo dánské velvyslanectví.

2. Budoucnost městské mobility - z velké části je postaveno na našem know - how, neboli této stránky Akademie městské mobility. Je ale možné, ře nějaký snímek zde už je kopírován 10 let a už ani nevíme, komu patří. Tak se přihlaste.

3. Komunikace. Zadarmo jsme dostali, zadarmo dáváme. Prezentaci jsme  dostali od TU Dresden z projektu "Transport Learning". Pokud bude někdo chtít, pošleme mu.

To stejné platí i wordosvkém souboru. Hodně jsme těžili z publikaci IPR Praha o komunikaci.


Štítky: Vzdělávací rozměr (Mezioborového plánování, tag24)

Prezentace - workshop Smart Cities - Jak komunikovat

1. Spokojenost.pdf (3.3 MB)
2. Budoucnost městské mobility.pdf (6.1 MB)
3. Komunikace.pdf (2 MB)
Smart City_workshop Jak komunikovat.pdf (505 kB)
Aktuality