Pozvánka na konferenci Plán pro Brno s podtitulem Kompaktní město

21. 07. 2017

První ročník mezinárodní konference Plán pro Brno s podtitulem Kompaktní město se odehraje 26. a 27. září 2017 v kině Scala (Moravské nám. 127/3, 602 00 Brno-střed). Ve čtyřech blocích na něm vystoupí téměř dvacet expertů ze sedmi zemí světa. Během série přednášek představí své zkušenosti s plánováním měst, tvorbou veřejného prostoru a dopravním inženýrstvím. V navazujících diskuzích se pak spolu se zástupci města a veřejné sféry pokusí probrat možné scénáře budoucího rozvoje Brna.

Konference je pořádána Galerií Architektury Brno společně s týmem dobrovolníků ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna a Statutárním městem Brnem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek, primátor města Brna Ing. Petr Vokřál a náměstci primátora města Brna Bc. Matěj
Hollan (působnost pro dopravu, kulturu a sociální oblast) a Mgr. Martin Ander, Ph.D. (působnost pro oblast rozvoje města).

Akce je přístupná zdarma, aby byla atraktivní nejen pro odborníky, politiky a developery, ale především pro širokou veřejnost. Jednotlivé prezentace a navazující diskuse proběhnou v češtině a angličtině se simultánním překladem.

Ideové výstupy konference budou shrnuty v tištěné publikaci Plán pro Brno, kterou nabídneme zástupcům města a bude i volně ke stažení z webu konference. Stejně jako kompletní videozáznam akce.

Ke stažení :

Plán pro Brno.pdf (1.5 MB)
Aktuality