Šlapací vozítka Cubicycle nasazuje DHL v několika městech

22. 07. 2019

Společnost DHL přichází s novinkou v doručování zásilek. Od května 2019 v lokalitě Praha - Chodov nasazuje společnost takzvané Cubicycles, šlapací čtyřkolky pro rozvoz zásilek. Tato vozítka se začnou objevovat v řádu týdnu v Ostravě nebo v Olomouci.

V Praze na Chodově se Cubicycle pohybuje hlavně v oblasti kancelářského parku, kde je obtížné pohybovat se se standardním kurýrní vozem. Původně tu doručování a vyzvedávání zásilek prováděl kurýr pěšky. S použitím cargo kola je společnost schopna zásilku doručit klientovi dříve a zároveň zvýšit produktivitu kurýra v dané oblasti.

Během provozu pokračuje DHL v hledání bezpečných tras za hranicemi kancelářského parku s cílem rozšířit atrakční oblast pro nasazení Cubicycle.

Text a foto: DHL 

Další informace

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Štítky: Elektromobilita, čistá vozidla a paliva (Dobrá praxe, tag30), Městská logistika a přeprava zboží (Dobrá praxe, tag31)

Aktuality