Kampaň Do rachoty kolem KM opět podpoří cyklistiku a zdravý životní styl

26. 02. 2019

Podporu cyklistiky, zdravého životního stylu a omezení zbytečných jízd individuální automobilovou dopravou má za cíl kampaň Do rachoty kolem KM. Je určená všem obyvatelům města i lidem z okolí, kteří do Kroměříže dojíždějí za prací. „Chceme podpořit lidi, kteří při cestě do zaměstnání nechají auto v garáži a vyrazí do práce raději na jízdním kole. Udělají tak něco pro sebe i pro životní prostředí v našem městě,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Registrace probíhá do 15. března na internetových stránkách www.kolemkm.cz. Soutěžící za 120 korun obdrží v Turistickém informačním centru startovací balíček s tričkem. Samotná soutěž se uskuteční od 1. do 31. května.

„Jednotlivci budou moci soutěžit ve třech kategoriích zároveň, které budou zaměřeny na ujetou vzdálenost, pravidelnost a na fotografování. V poslední kategorii mohou zabojovat i týmoví hráči, kterým se budou započítávat cesty na osobu,“ popsala Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, který soutěž se spolkem Kolem KM pořádá.

Vyhodnocení a předání cen se uskuteční v červnu. Více informací je na zmíněném webu www.kolemkm.cz. Akce se letos uskuteční potřetí. V premiérovém ročníku účastníci najeli 24.301 kilometr. Loni to bylo dokonce 24.728 kilometrů, což odpovídá zpátečnímu výletu vzdušnou čarou z Kroměříže až k severnímu pobřeží Austrálie.

Zdroj:

19.02.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy


Štítky: Kampaně (Občan, tag35)

Aktuality