Dánská výstava ve Znojmě

30. 07. 2018

Osvětová výstava s názvem Spokojení Dánové zamíří v srpnu i do Zdravého města Znojma. Cílem výstavy je pomoci nastartovat veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech, a to především v souvislosti s mobilitou. Výstava se uskuteční na Horním náměstí od 8. do 20. srpna.

Dánsko se pravidelně umísťuje v čele žebříčku nejšťastnějších zemí světa. Výstava ukáže recept na spokojený život, který může inspirovat. Ke spokojenosti Dánů přispívá především silná občanská společnost a demokracie, vysoká míra důvěry, svobody a rovnováhy mezi osobním a pracovním životem.

Jízda na kole není pro Dány nutnost, ale volba, kterou pravidelně využívá 48 % obyvatel. Rozsáhlá síť cyklostezek k tomu Dány přímo vybízí, zároveň si Dánsko udržuje jedno z nejkvalitnějších životních prostředí v Evropě, a to i v hlavním městě Kodani. Udržitelný rozvoj totiž přispívá ke zvyšování kvality života, a tudíž ke spokojenosti.

Autorem výstavy Spokojení Dánové je Institut pro výzkum štěstí v Kodani a pořadatelem je Velvyslanectví Dánského království ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty a Nakladatelstvím JOTA. Pořadatelé ji propůjčují městům zcela zdarma, jediným jejich nákladem je uhrazení, případně zajištění, dopravy na místo. Ve Znojmě se výstava pořádá pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo.

Zdroj: znojmocity.cz


Štítky: Dánské výstavy (Občan, tag37)

Ke stažení:

danskavystava_plakat.pdf (85 kB)
Aktuality