Dánsko se představilo na veletrhu Svět knihy Praha 2018

11. 05. 2018

Na Svět knihy Praha, největší literární veletrh a festival v České republice, zavítal mimo jiné spisovatel Meik Wiking, autor bestsellerů „Hygge - prostě šťastný způsob života“ a „Lykke - tajemství nejšťastnějších lidí na světě“. Na festivalu se představila také výstava Happy Danes (Spokojení Dánové), která byla k vidění po celou dobu veletrhu na terase Průmyslového paláce v 1. patře. Vernisáže výstavy se účastnil dánský velvyslanec v ČR pan Ole Frijs-Madsen a o fenoménu dánského štěstí tu hovořil právě spisovatel Meik Wiking. 

Výstava Happy Danes / Spokojení Dánové

Dánsko se pravidelně umisťuje v čele žebříčků nejšťastnějších zemí světa. Jaký je dánský recept na spokojený život? Výstava ukazuje, že ke spokojenosti Dánů nepřispívá jen hygge a jízda na kole, ale také silná občanská společnost, vysoká míra důvěry i rovnováha mezi osobním a pracovním životem. Výstavu, jejímž autorem je Institut pro výzkum štěstí v Kodani, nechalo vyrobit Velvyslanectví Dánského království. Ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty výstava putuje od prosince 2017 po České republice. Podívejte se na aktuální program výstavy.

Meik Wiking

Meik Wiking je ředitelem Institutu pro výzkum štěstí, výzkumným partnerem Světové databáze štěstí a zakládajícím členem Latinskoamerické sítě pro politiku pohody a kvality života. Výsledky jeho výzkumů byly zveřejněny ve více než pěti stech různých médiích včetně The Washington Post, BBC, Huffington Post, The Times, The Guardian a mnoha dalších. Přednáší po celém světě, mj. se zúčastnil také konference TEDx. Je autorem knih Hygge a Lykke, které v českém překladu vydalo Nakladatelství JOTA. Žije v Kodani.

 

 wiking_meik_© Chris McAndrew Photography Ltd.


Štítky: Dánské výstavy (Občan, tag37)

Aktuality