Milevsko v centru Smart Regionu

09. 11. 2018

Dne 6. listopadu proběhla v Milevsku vernisáž dvou dánských výstav „Spokojení Dánové“ a „Dobré město“. Město, které připravuje plán udržitelné městské mobility, se inspiruje nejen v zahraničí, jeho cílem je převést tuto inspiraci do praxe. Také proto se v předvečer vernisáže uskutečnilo veřejné setkání s obyvateli Milevska o jejich pohledu na budoucnost města.

„Město Milevsko má ambice stát se průkopníkem a ukázat ostatním, že i menší města mohou být chytrá,“ uvítal hosty starosta města Ivan Radosta. Během svého vystoupení představil  Živé Milevsko Smart Region, který chce být zároveň odpovědí na nejdůležitější otázky, které si město Milevsko pokládá. Dlouhodobý projekt má za cíl zajistit prosperitu města a propojení souvisejících témat, jako jsou možnosti pro podnikání a zaměstnávání, stabilizace počtu obyvatel, možnosti pro cestovní ruch a stav veřejných prostor. „To předpokládá vytvoření silné místní komunity, která se bude na změnách podílet. Jen tak může vzniknout opravdu silný a chytrý region,“ doplnil za místní obyvatele manažer Živého Milevska, Vít Král.

Vernisáže se účastnili mimo jiné i senátor Jaroslav Větrovský, hejtmanka Jihočeského kraje paní Ivana Stráská a její 1. náměstek Josef Knot. Dánské výstavy představil Jaroslav Martinek z Fakulty dopravní ČVUT. „Od plánů městské mobility se u nás tradičně čeká, že budou technickými dokumenty. Pokud ale mají fungovat, musí být zaměřeny na potřeby lidí, a mít za sebou silné tahouny,“ vysvětlil Martinek, proč výstavy doputovaly právě do Milevska. „V čem se můžeme od Dánů inspirovat? U nás se můžeme učit znovu objevovat význam slov, jako je důvěra, spokojenost, svoboda nebo rovnováha mezi osobním a pracovním životem,“ uzavřel ambasador výstavy.

Užitečné odkazy:


Štítky: Zapojování veřejnosti (Role města, tag6), Smart Cities, Inovativní řešení a mobilita (Mezioborového plánování, tag21), Dánské výstavy (Občan, tag37)

Aktuality