Město Jičín zve na den mobility

26. 10. 2018

Město Jičín připravilo ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty a s podporou Královéhradeckého kraje setkání na téma městské mobility. Cílem setkání je začít veřejnou debatu o podobě budoucí automobilové, pěší, cyklistické a veřejné hromadné dopravy v Jičíně.

Cílem akce je iniciování veřejné diskuze o kvalitě života ve městě Jičín, především v souvislosti s mobilitou. V rámci odpoledne bude v jičínském biografu probíhat několik samostatných bloků, určených pro odbornou i širokou veřejnost.

Den mobility začne workshopem na téma plánování mobility, zapojení města do kampaně City Changers. Tento workshop bude určen pro zastupitele města a odbornou veřejnost. Jeho cílem bude definovat kostru možných kroků směřujících k naplnění strategického rámce Česká republika 2030 v oblasti mobility.

Následovat bude seminář na téma - Strategický rámec Česká republika 2030, který bude určen i pro širokou veřejnost. Po semináři proběhne vernisář dvou dánských výstav umístěných v exteriéru i interiéru biografu. Výstavy - Spokojení Dánové a Dobré město - do Jičína zapůjčí Velvyslanectví Dánského království. V rámci vernisáže proběhne v předsálí biografu workshop pro veřejnost, zaměřený na tvorbu pocitových map Jičína v oblasti mobility, které zároveň poslouží pro další rozvíjení tématu.

V závěru večera bude v kinosále promítnut film, který se zabývá tématem dopravy ve městě. Obě výstavy zůstanou po ukončení dne mobility přístupné veřejnosti do konce roku 2018.

Další informace:


Štítky: Vize (Role města, tag1), Zapojování veřejnosti (Role města, tag6), Spokojenost a kvalita života (Fakta a čísla, tag14), Zdraví a aktivní mobilita (Fakta a čísla, tag15), Aktivní mobilita (Mezioborového plánování, tag17), Lidský rozměr (Mezioborového plánování, tag19), Vzdělávací rozměr (Mezioborového plánování, tag24), Dánské výstavy (Občan, tag37)

Aktuality