Letní vydání Zpravodaje IROP zaměřené především na cyklodopravu.

02. 09. 2018

Zveřejňujeme letní vydání Zpravodaje IROP zaměřené především na cyklodopravu. Infrastruktura pro cyklisty se neustále rozšiřuje a zkvalitňuje, v posledních letech významně i díky podpoře z Integrovaného regionálního operačního programu. Věříme, že vám aktuální téma přinese inspirativní čtenářský zážitek a třeba i sami budete sledovat, jak ve vašem okolí postupně vyrůstají nové cyklistické projekty.

Dominantními jsou projekty budující nové úseky cyklostezek, jejichž hlavním cílem je podpora každodenní dojížďky za prací, vzděláváním a službami. Z plánovaných více než 80 km cyklostezek již mohou cyklisté řadu z nich využívat, např. ve Vrchlabí, v Havlíčkově Brodě, Uničově nebo ve Zlíně. Na stranách pět a šest si můžete přečíst reportáž o mladoboleslavské cyklostezce, jedné z plánované sítě cyklostezek, a její bezesporu nejzajímavější části, přemostění říčky Klenice pomocí dřevěné zvedací lávky od architekta Martina Rajniše.

Celkem se v České republice z programu IROP dosud úspěšně realizovalo sedm „cyklověží“, automatických samoobslužných systémů na uskladnění kol. Reportáž ze čtvrté z nich, kterou nechalo postavit město Třinec, vám přinášíme na stránkách sedm a osm. Jako v každém čísle, i v tomto jsou přinášeny aktuality z komunitně vedeného místního rozvoje, integrovaných plánů rozvoje měst a integrovaných teritoriálních investic.

Zdroj: http://irop.mmr.cz/getattachment/6bce1a11-6ae5-4e9b-ab7f-1ab5426d42d1/newsletter_03_18_naWEB.pdf.aspx


Štítky: Finance (Mezioborového plánování, tag20), Cyklistická doprava (Dobrá praxe, tag27)

Zpravodaj

newsletter_03_18_naWEB.pdf (2.9 MB)
Aktuality