Vídeňská „zmente.to“: už 27 000 podnětů

18. 08. 2018

Před rokem a půl spustila Vídeň aplikaci na podněty obyvatel. Nyní hlásí 27 000 podnětů, z nichž je přes 26 400 vyřešeno.

Od spuštění v loňském únoru si vídeňskou aplikaci Sag’s Wien App (Řekni to Vídni) stáhlo do mobilního zařízení již na 31 200 uživatelů, kteří doposud poslali 27 000 podnětů. Vídeňský magistrát je s aplikací pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, iOS nebo Windows zatím spokojen. „Obyvatelé Vídně aplikaci vnímají dobře, intenzivně ji používají, a tím nám pomáhají rychle řešit konkrétní problémy,“ vysvětluje městská radní pro životní prostředí Ulli Sima důvody, proč je platforma pro město přínosem.

Vídeň přitom všechny podněty obyvatel skutečně řeší – z 27 000 nahlášených případů už jich je přes 26 400 vyřešených, kvóta tedy přesahuje 97 procent. Aplikace zároveň informuje autora hlášení o tom, že problém byl vyřešen. Všechny podněty směřují k týmu 25 pracovníků, kteří se o hlášení postarají.

Nejkurióznější hlášení: nález mrtvoly

Mezi tradiční hlášení patří rozbité lampy, přeplněné odpadkové koše, nefungující semafory či ohnuté dopravní značky. Mezi 27 000 podněty se však najdou i kuriózní případy. Zatím poslední taková zpráva zněla „odstraňte prosím mrtvolu.“ Naštěstí se však nakonec jednalo o vrak jízdního kola, který pracovníci magistrátu během pár hodin odvezli.

Foto: Aplikace Sag’s Wien © massage

Zdroj: Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně


Štítky: Digitalizace (Role města, tag4), Zapojování veřejnosti (Role města, tag6), Zahraniční města (Role města, tag8), Smart Cities, Inovativní řešení a mobilita (Mezioborového plánování, tag21)

Aktuality