Volné vstupenky pro města - nenechte si ujít největší středoevropskou konferenci Smart City v Brně

13. 03. 2018

MMR informuje, že města a obce mají možnost do 23. 3. 2018 zažádat o speciální promo kód, díky kterému mohou přijet zdarma na veletrh URBIS SMAR CITY FAIR, který se odehraje ve dnech 25. - 28. 4. 2018 na brněnském výstavišti.

S potěšením oznamujeme, že zde také bude představena kampaň City Changers.

Veletržní město Brno hostí největší středoevropskou konferenci Smart City, součástí je též veletrh firem, které návštěvníkům detailně předvedou, jak fungují smart technologie v jednotlivých oborech. Brněnské výstaviště tak přivítá ve dnech 25. až 27. dubna 2018 klíčové osobnosti, které představí nejlepší evropskou praxi, jak lze vybudovat chytré město. Zástupci měst či obcí se mohou exkluzivně registrovat do 23. 3. zdarma.

Největší středoevropská konference Smart City: sdílení, inspirace a špičky v oboru

Na prestižní dvoudenní konferenci s tematikou Smart City představí své chytré projekty hned několik zahraničních měst. První den bude patřit především chytrým čtvrtím. Inspiraci přiveze například chytrá Vídeň (chytrá čtvrť Seestadt), Stavanger, francouzské Bordeaux (nová čtvrť Euroatlantique), Graz (nová čtvrť Reininghaus), Rotterdam (obnova městské čtvrti Heart of South) či španělské město Bilbao. O zkušenosti se hned první den podělí také uznávaný urbanista a architekt Ulrik Nielsen, který je tváří proslulého studia Gehl Architects. Na konkrétních případech ukáže, jak lze vybudovat „město pro lidi“. Nielsen umí takto kouzlit ve vytížených městech, jako jsou například New York, Moskva nebo Sydney. První den se brněnské konference zúčastní též velvyslankyně Norska a velvyslanec Francie.

Sdílení zkušeností s chytrými městy a Summit Smart City V4+

Zatímco první den bude více o chytrém developmentu, druhý den naváže ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR praxí chytrých měst ve střední Evropě. Cíl pro města a obce je pro tento den jasný – načerpat inspiraci, jak budovat moderní město či obec. Své chytré projekty totiž bude s posluchači sdílet více než 15 měst ve střední Evropě. Za vypíchnutí z celého dne stojí summit Smart City lídrů Visegrádské čtyřky, jehož obsahem bude také prezentace vybraných organizačních a finančních rámců státní podpory rozvoje konceptu Smart City. Jedinečná konference přivede na jedno místo během dvou dnů více než 50 měst.

[Zažádat o promo kód]  

Expozice firem, které tvoří chytrá města

Na místě program doplní veletrh špičkových firem, které přivezou i své produkty pro efektivnější správu města, zdrojů i komunikace s občany. Generálními partnery URBIS Smart City Fair jsou MasterCard a ČEZ ESCO. Firma Atomicon předvede unikátní chytrou aplikaci GIS Admin, která komplexně a jednoduše poskytuje informace o obecním majetku a jeho stavu. Veřejná výzkumná instituce Centrum dopravního výzkumu (CDV) prozradí širokou škálu vědeckých dopravních oborů, kterými se zabývá. Praktické ukázky, dron či speciálně navržený balón pro natáčení dopravních scén předestře společnost RCE systems. Své chytré produkty představí například firma Ability Group, která na výstaviště přiveze chytrou solární lavičku do exteriérů a chytrý sloupek pro zastávky, nádraží, interiéry i exteriéry. Odolné mobilní počítače určené pro náročná prostředí předvede společnost Handheld. K prozkoumání bude také elektromobil značky Alké. Obsah budeme odhalovat postupně na webu akce.

 [Poslední možnost: zaregistrujte se jako vystavovatel!]

Mezinárodní prestižní konference a veletrh URBIS SMART CITY FAIR představuje ideální propojení lídrů v inovacích a dodavatelů chytrých řešení pro města se zástupci obcí, měst, krajů či aktivních občanů. Jedinečnost projektu URBIS Smart City Fair stojí na silném propojení organizátora, společnosti Veletrhy Brno, a.s., s městem Brnem. Ze stejného spojení poslední století čerpalo Brno pověst kosmopolitního prostoru, kde se protínal obchod, ideje a názory. Výhodnou polohu v blízkosti Vídně, Prahy a Bratislavy umocnila dynamika a svěžest autentické atmosféry mladého studentského města. Prestižní média jako New York Times či Guardian i proto Brno navzdory konkurenci celého světa pravidelně zařazují do žebříčků metropolí, které stojí za to navštívit.

[Pořiďte si vstupenku!]

[Zjistěte o Brně více! – odkaz na gotobrno.cz]

 

 


Štítky: Vzdělávací rozměr (Mezioborového plánování, tag24)

Aktuality