Cestoval Zikmund má stále co se říci i v 99 letech

15. 02. 2018

Jak podle vás může skončit celý ten civilizační střet?

Mám takovou hypotézu, která souvisí s tím neustále se zrychlujícím tempem vývoje, s technizací a computerizací světa: Když jsem studoval v Plzni na gymnáziu, mohl jsem jezdit každý den do školy tramvají. Ale můj tatínek tehdy řekl: Kluci, budete chodit pěšky! Od dětství nám vštěpoval, že tělo se musí trénovat. Možná i proto jsem vydržel tak dlouho bez vážnějších zdravotních problémů. Dnes rodiče vozí děti do školy autem, dětičky jsou líné popojít tři čtyři stanice a tloustnou… Někdy si myslím, že jestli to takhle půjde dál, ochrnou lidem nohy a zbude jim jenom obrovská hlava. Ty zhuntovaný lidičky budou stát v kolonách v autech, až jim ta obrovská hlava klesne na volant a spustí klakson. A to bude umíráček lidstva.

Neboli kvalitní plán městské mobility má pomoci vytvářet takový podmínky, abychom měli chuť chodit pěšky a jezdit na kole.

Zdroj: Reflex, část z rozhovoru se Zikmundem


Štítky: Zdraví a aktivní mobilita (Fakta a čísla, tag15), Aktivní mobilita (Mezioborového plánování, tag17), Lidský rozměr (Mezioborového plánování, tag19)

Aktuality