Organizátor konference Plán pro Brno: Chci změnit přemýšlení lidí o městě. Od babiček po politiky.

28. 08. 2017

Barcelona, Kodaň nebo americký New York. Pro Vojtěcha Kubáta města, jejichž sláva do velké míry stojí na perfektním územním plánování. Podle slov studenta politologie na Fakultě sociálních studií MU a novináře zajímajícího se o architekturu a urbanismus se u nás tento obor dělá laicky a zpátečnicky.

Jeho snem je změnit přemýšlení Čechů o rozvoji měst. Na podzim se proto vydává studovat územní plánování a rozvoj do Švédska. Od 26. do 27. září ještě předtím pořádá s týmem dobrovolníků a Galerií Architektury Brno v Univerzitním kině Scala mezinárodní konferenci Plán pro Brno. Akce má má rozpoutat diskuzi, zda se z Brna může stát město krátkých vzdáleností.

Vojtěch se o architekturu a podobu měst zajímá už od puberty. Později o tématu začal psát na zpravodajský web iHNED.cz a do magazínu Hospodářských novin. Kvůli tomu navštěvoval i odborné přednášky a konference.

Celý článek je možné si přečíst na tomto odkaze: https://www.online.muni.cz/student/9601-organizator-konference-plan-pro-brno-chci-zmenit-premysleni-lidi-o-urbanismu-od-babicek-po-politiky

Aktuality