Byly spuštěny webové stránky mezinárodní konference Plán pro Brno

27. 08. 2017

Ve dnech 26. a 27. září 2017 se v Brně v kině Scala (Moravské nám. 127/3, 602 00 Brno-střed) se odehraje mezinárodní konference Plán pro Brno s podtitulem Kompaktní město. Právě dnes bylyspuštěny webové stránky www.planprobrno.cz a také facebooková stránka. 

Téma dopravy hýbe Brnem. Na kvalitu veřejné infrastruktury si roky ztěžují prakticky všichni – řidiči, cyklisté i pěší. Přitom nejde o českou specialitu. Problémy s dopravou dříve měly i stovky měst z bohaté západní Evropy. Příkladem mohou být dánské metropole Kodaň a Aarhus nebo Česku bližší Vídeň a Lipsko.

Věříme, že klíčem pro budoucí rozvoj jakéhokoliv města je jeho dopravní infrastruktura. Kvalita života, vzhled veřejných prostor, ekonomický růst i životní prostředí jsou podmíněny snadnou přepravou. Pro Brno zároveň nastala doba, kdy se musí budoucností své dopravy detailně zabývat.

Brněnský magistrát v současnosti zpracovává strategický dokument Plán udržitelné městské mobility města Brna. K tomu je dopravní strategie důležitá i pro přípravu nového územního plánu, na kterém začíná pracovat nově založená Kancelář architekta města Brna (KAM). Proto chceme zavčas oživit diskuzi o městské mobilitě a zároveň do ní přenést zkušenosti z jiných měst.

Aktuality