Fahrradklima-Test organizace ADFC: které z německých měst má nejlepší podmínky pro cyklisty?

12. 06. 2017

Koncem května 2017 představila organizace ADFC, která je jedním z členů ECF, již 7. ročník svého Fahrradklima-Testu, zaměřeného na cyklistické podmínky v německých městech a obcích. Jde celosvětově o nejrozsáhlejší studii svého druhu, čítající více než 120 000 účastníků a 539 měst. Stejně jako v předchozím průzkumu z roku 2015 byl tím nejpříjemnějším městem pro cyklisty označen Münster v severozápadním Německu, v němž žije 200 000 obyvatel.

Farhrradklima-Test (doslovně Průzkum cyklistického klimatu) hodnotí cyklistické strategie, politiky a podmínky ve městě z hlediska uživatele. Respondenti, kteří průzkum vyplňují, odpovídají například na to, zda je pro ně jízda na kole ve městě stresující nebo příjemná, zda jsou cyklostezky udržované i v zimě nebo zda se na kole cítí bezpečně. Novinkou letošního ročníku je interaktivní mapa, zobrazující výsledky ve všech zkoumaných městech, včetně údajů z předchozího ročníku.

Finanční podporu pro realizaci průzkumu poskytlo Federální ministerstvo Německa pro dopravu a digitální infrastrukturu jako součást implementace národní cyklostrategie 2020.

Podrobné informace v němčině viz: www.fahrradklima-test.de

Zdroj:https://ecf.com/news-and-events/news/adfc-fahrradklima-test-what-best-cycling-city-germany

Podobný průzkum provedl v loňském roce AUTOMAT v rámci soutěže Do práce na kole

Autorka Chloé Mispelon

Aktuality