Do Otrokovic putuje výstava „Dobrých měst“

01. 06. 2017

Dánská výstava Města s dobrou adresou, která se střídá ve městech po celé České republice od dubna 2015, je stále předmětem velkých diskusí a zájmu. V Otrokovicích bude vystavena již podruhé, jako součást doprovodného programu ke slavnostnímu vyhlášení vítězů kampaně Do práce na kole 2017. Prohlédnout si ji můžete od 6. do 15. června na náměstí 3. května a v budově otrokovické radnice.

Výstavu tvoří dvě části: venkovní s názvem "Kodaňská řešení", jejímž autorem je město Kodaň a vnitřní "Dobrá města" vytvořená sdružením Bicycle Innovation Lab.

Na žádost některých měst se podařilo její instalaci v České republice prodloužit až do konce roku 2017. Výstavu Města s dobrou adresou vyrobilo a zapůjčilo Velvyslanectví Dánska v ČR. Od dubna 2015 výstava zavítala do více než 25 měst po celé České republice. Její cestu provázely workshopy a besedy, které ukazovaly konkrétní příklady z tuzemska a dánským příběhem inspirovaly česká města.

Koncept Města s dobrou adresou se snaží najít odpověď na to, jak skloubit zájmy bezpečnosti, parkování, tvorby veřejného prostru s preferencí chůze a jízdy na kole a v neposlední řadě i otázku role veřejné dopravy v dnešní společnosti. Dále také řeší veřejné prostory ve městech tak, aby se zde lidé rádi potkávali, cítili se ve městě dobře, bezpečně a měli prostor pro relaxaci. Město Otrokovice se ke značce Města s dobrou adresou hlásí od srpna minulého roku.

O cestě putovní výstavy se více můžete dočíst na stránkách dobramesta.cz

Zdroj: Tisková zpráva města Otrokovic

 

Kontakt:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz


Štítky: Dánské výstavy (Občan, tag37)

Aktuality