Otrokovice mají pracovní skupinu zabývající se městskou mobilitou

28. 04. 2017

Na včerejším zasedání Zastupitelstva města Otrokovice schválili jeho členové jednomyslně vznik pracovní skupiny s názvem Městská mobilita. Cílem vytvoření pracovní skupiny je řešení aktuálních místních dopravních otázek a příprava podkladů pro zadání Plánu městské mobility.

Pracovní skupina bude mít k dispozici webovou stránku www.otrokovice.dobramesta.cz, která bude prezentovat jednotlivá témata městské mobility, veřejného prostoru a dopravy a bude pobízet veřejnost o zájem o danou problematiku. Naše město se přihlásilo ke značce Města s dobrou adresou, která je symbolem kvality řešení městské mobility, veřejného prostoru a dopravy. „Rozvoj našeho města v oblasti mobility a dopravy může přispět ke kvalitnějšímu životu. Chceme zajistit co nejvhodnější podmínky pro život ve městě, co nejvíce míst, kde se lidé mohou setkávat, a v neposlední řadě se lidé musí cítit bezpečně,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

„Aktivity pracovní skupiny mají také pomoci zapojit obyvatele do plánování rozvoje města v oblasti dopravy a mobility. Cílem je podporovat princip participace, ať už anketou na ulici, sérií dotazníků, hlasováním na webu, nebo sousedským setkáním u kávy, kde si lidé vyjasní, zda chtějí více míst na parkování, nebo spíše udělat širší chodník,“ přiblížil místostarosta města Jiří Veselý.

Skupina Městská mobilita má 17 členů a je utvořena ze zástupců politických stran a hnutí otrokovického zastupitelstva, pracovníků Městského úřadu Otrokovice, zástupce Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice, Policie České republiky a Svazu města a obcí. První jednání se uskuteční nejpozději do konce června letošního roku, kde bude mimo jiné zvolen garant pracovní skupiny.

Zdroj:

Romana Stehlíková
tisková mluvčí města Otrokovice 
+420 723 606 758, +420 577 680 449
stehlikova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz
 

 

Aktuality