Dnes byl vydán první newsletter platformy city:one

24. 04. 2017

Dnes byl vydán první newsletter platformy city:one, partnera značky Města s dobrou adresou, která má za cíl zpřístupnit užitečné informace, produkty, projekty či nástroje pro tvorbu chytrých měst, více o platformě viz zde. Také bych Vás chtěl pozvat na mezinárodní veletrh chytrých měst URBIS, který proběhne na brněnském výstavišti ve dnech 26.-29.4. 2017.

Uvádíme několik novinek:

Chcete chytré město? 8 tipů světových odborníků
Starosta chytrého města by měl přijít ze soukromého sektoru Chytrá města volají po spolupráci soukromého a veřejného sektoru, komunit i dobrovolníků Otevřená data jsou důležitá pro vznik ekosystému na podporu inovací Odborníci varují před izolovanými řešeními i zbrklým nákupem technologií.

Jak změnit město: 10 rad pro chytrého starostu
Jak města získávají vliv na globální politické scéně? Kolektivním úsilím a pozitivními hodnotami. Moc měst na politické scéně roste také díky spolupráci a inovativnímu myšlení. Přinášíme deset rad, jak se inspirovat novým typem řízení. Otevřenost, transparentnost, osobitost: to jsou devízy progresivních měst!

Cardiff jako první v Evropě nasadil celoplošné chytré parkování
Cardiff je nejlidnatějším městem Walesu s 346 100 obyvateli. Město populačně roste a v roce 2026 se předpokládá, že počet obyvatel vzroste o 14 až 19 % na 395 000 až 413 000.

UrbanCyclers: Nová generace inteligentních nástrojů pro podporu městské cyklodopravy
UrbanCyclers je sada chytrých aplikací, které pomáhají městům zvyšovat podíl cyklistické dopravy. Obsahuje mobilní aplikaci Rider pro občany, která kombinuje mapové, navigační a motivační funkce a pomáhají tak lidem jezdit ve městě na kole více a lépe.

Aktuality